toledoroadrunners.png

 

5K Results LAST FIRST
Place Time NAME NAME
1 15:39.8 Folk Matt
2 17:17.4 Gilbert John
3 17:35.1 Combs Rick
4 18:19.9 Shinaver Zachary
5 18:27.1 Pedee Mike
6 18:39.9 Gladieux Kyle
7 18:55.2 Waggoner Ben
8 19:19.7 Ulinski Randy
9 19:26.5 Skitowski Mike
10 19:54.3 Materni EJ
11 19:56.8 Schiller Todd
12 20:07.8 Newton John
13 20:32.1 Torres Martin
14 20:40.9 Gibbons John
15 20:46.8 Etoll Phillip
17 21:00.1 Sample Scott
18 21:21.5 Olivarez Christopher
19 21:50.2 Gibbons Matt
20 21:52.2 Bengela Tammy
21 21:56.5 Wolfe Riley
22 22:01.6 Crowe Elizabeth
23 22:10.9 Gyori Brooke
24 22:14.6 Rogers Austin
16 20:53.7 Shumaker Matthew
25 22:16.8 Bohland Jakob
26 22:18.5 Bess Ken
27 22:23.9 Bohland Jessalyn
28 22:29.0 Rizo Aaron
29 22:40.4 Jewell Kelly
30 22:45.5 Beck Mark
31 22:49.5 Olson Donna
32 22:59.3 Reiter Beth
33 23:24.8 Haines Mike
34 23:25.2 Koelsch David
35 23:26.6 Whitman Kent
36 23:36.4 Amsbury Courage
37 23:43.3 Cook Crispin
38 23:46.1 Wolfe David
39 23:46.9 Scott Dennis
40 24:16.5 Diekman Lisa
41 24:28.0 Straka Jeff
42 24:36.9 Gyori Brandon
43 24:40.9 Shaw Joe
44 24:57.3 Young Eric
45 24:59.6 McGranahan Tim
46 25:02.8 Amsbury Dave
47 25:21.9 Darr Brayden
48 25:43.5 Hughes Justin
49 26:02.0 Perlaky Jullian
50 26:05.9 Stebing Benjamin
51 26:10.7 Gladieux Bob
52 26:13.0 Hook Greg
53 26:13.9 Algarin Melissa
54 26:24.5 Durnwald Jason
55 26:27.3 Schroeder Max
56 26:30.5 Brant Ron
57 26:40.1 McKee Zach
58 26:49.3 Algarin Eva
59 26:58.8 Vose Karil
60 27:28.1 Caldwell Sheri
61 27:29.6 Caldwell Bill
62 27:37.4 Chung Michael
63 27:43.2 Clark Scot
64 27:52.7 Wamer Butch
65 27:53.0 Cousino Ed
66 27:56.9 Tomc Jerome W.
67 27:58.6 Keilholz Jacob
68 28:05.8 Blosser Philip
69 28:17.6 Straka Heidi
70 28:18.9 Mauter Andrea
71 28:30.8 Gosline William
72 28:38.5 Deal Jill
73 28:40.9 Gibbons Terrie
74 28:52.7 Nixon Angela
75 29:03.0 Ho George
76 29:36.5 Perlaky Suzanne
77 29:37.2 Wolfe Jennifer
78 29:48.8 Kimmett Jessica
79 30:30.0 Grosjean Melanie
80 31:04.4 Keilholz Ben
81 31:20.6 Ahrens Kim
82 31:20.9 Hartman Kristee
83 31:36.9 Steinhauser Mary
84 31:45.6 Slotnick Dennis
85 32:38.4 Wasch Adrianna
86 32:54.5 Royer George
87 32:59.7 Darr Sara
88 33:11.1 Ardner Tracy
89 34:19.6 Koelsch Andrea
90 34:54.4 Huntermark Darlynn
91 34:56.7 Dokurno Eric
92 35:53.2 Hagdohl Zachary
93 36:10.8 Zaleski Stephanie
94 36:30.0 Steinhauser Cyril
95 37:26.3 Wasch Tida
96 38:22.8 Berns Jennie
97 40:00.1 Zaleski Steve
98 42:50.2 Zaleski Nancy
99 43:31.6 Papenfus James
100 48:01.4 Zbinden Jane

 

1 K kids Results LAST FIRST
Place Time NAME NAME
1 4:10 Fields Brea
2 4:34 Wamer Ruger
3 4:36 Skitowski Alex
4 4:48 Hagdohl Noah
5 4:51 Combs Dakota
6 4:55 Roach Luke
7 6:30 Fisher Emilie
8 4:57 Lesniewicz Alaina
9 4:59 Hoffman Riley
10 5:36 Pierce Rayah
11 5:37 Rife Kaden
12 5:46 Maletich Dominic
13 5:51 Dokurno Tyler
14 5:52 Roach Zach
15 5:54 Tristan Justin
16 6:14 Tennant Ayden
17 6:23 Bruns Grant
18 6:25 Fisher Anna
19 6:30 Wamer Deighton
20 6:33 Bauer Kayleigh
21 6:40 Cole Emma
22 7:39 Flanagan John

 

 

Join us for our premier races

 

 

 

 

2020 GCM logo

 

 Churchills Half Marathon

  Midnight Special Logo
Free business joomla templates

Distributed by SiteGround